top of page
Dobre Zycie-7.jpg

Miłosz Adach

Lekarz psychiatra

Na co dzień pracuję w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku.

 

W minionych latach doświadczenie zdobywałem również w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu, pracując na Oddziałach Psychotycznych i Afektywnych, lokalnej Izbie Przyjęć oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego.

 

W okresie studiów na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi odbywałem również stypendia na uniwersytetach Malagi, Nowego Sadu oraz Neapolu, które pozwoliły mi nie tylko zwiększyć rozumienie różnorodności ludzkich postaw i zachowań, ale też skutecznie łączyć najlepsze elementy pracy z pacjentem z różnych europejskich systemów ochrony zdrowia.

 

W swojej pracy staram się patrzeć na pacjentów jako na osoby, które utknęły w pewnych niepożądanych stanach i które przy odpowiedniej edukacji dotyczącej przyczyn swoich objawów oraz nakreśleniu spersonalizowanego planu leczenia, mogą rozpocząć zdrowienie zmieniając swoje zachowania oraz poprawiając swoje życie i relacje.

Proces leczenia to wysiłek wspólnej współpracy. Twoją rolą jest podzielenie się ze mną swoimi obawami i wszelkimi problemami, które zakłócają codzienne życie Twoje lub Twoich bliskich. Niezależnie od tego, czy jest to depresja, lęk, uwaga/skupienie lub inny temat zdrowia psychicznego, naszym pierwszym celem jest zidentyfikowanie głównego problemu. Następnie, zaoferuję Ci moją wiedzę i doświadczenie, aby zalecić najlepszy sposób leczenia do rozważenia. Współpracując, będziemy poruszać się po procesie leczenia w kierunku szczęśliwej, produktywnej i satysfakcjonującej jakości życia.

 

Stosuję postępowe podejście do chorób psychicznych, a proponowane leczenie jest spersonalizowane, oparte na badaniach dowodowych i obejmuje różnorodne oddziaływania sprzyjające zdrowieniu. Wierzę w wpływ trzech czynników wpływających na zgłaszane problemy psychiczne: przeszłości i wychowania, obecnych sytuacji życiowych oraz genetyki.

 

Włączenie leczenia wiąże się zawsze z ustaleniem oraz zaakceptowaniem przez pacjenta rozpoznania oraz proponowanego planu leczenia. W przypadku, gdy większą korzyść dla pacjenta ma inne oddziaływanie np. psychoterapia kieruję pacjenta do odpowiedniego terapeuty.

 

Jak się przygotować do pierwszej wizyty:

- proszę zabrać ze sobą dostępną dokumentację medyczną (Karty informacyjne z leczenia szpitalnego - wypisy, kserokopię dokumentacji z poradni)

- dotychczas przeprowadzone badania (psychologiczne, laboratoryjne, obrazowe - TK, MRI)

- spis obecnie przyjmowanych leków wraz z dawkami oraz czasem ich przyjmowania

- spis leków psychiatrycznych przyjmowanych w przeszłości oraz przyczyny ich odstawienia/zmiany

bottom of page